Praktikus tippek kerti vécé építéshez
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én mindig is szerettem a kerti vécéket. Van valami bájosan rusztikus abban, amikor egy szépen megmunkált fa wc-t látunk a kertben. De ahogy az lenni szokott, minden szép dologhoz munka is társul – így van ez a kerti vécé építésénél is. Tehát hogyan kezdjünk hozzá? Először is fontos meghatározni a helyét. Nem csak esztétikai szempontból fontos ez, hanem praktikus okokból is: például gondoljuk át, hogy messze legyen-e az otthonunktól vagy közel?
A második tippek között ott van az anyagválasztás kérdése. A legtöbb ember fából építi a kerti WC-t – nem véletlenül! A fa könnyen alakítható és jól illik a természeti környezetbe. De ne feledkezzünk meg arról sem, hogy idővel karbantartást igényelhet – festést vagy lakkozást.
Majd jönnek az apró részletek: gondolkodjunk el például azon, hogy milyen ajtót szeretnénk? Zárható legyen vagy csak egyszerűen rácsozott? És mi lesz odabent? Lesz kézmosó is talán?
Végül pedig ne feledkezzünk meg magáról a wc-ről sem! Manapság már rengeteg mobil wc opció közül válogathatunk – akár olyanokat is találhatunk, amelyek nem igényelnek csatornahálózatot.
Sokféleképpen lehet tehát egyedi hangulatot varázsolni egy egyszerű fa wc-vel. Az biztos, hogy ha figyelembe vesszük ezeket a praktikus tippeket és saját ízlésünkre hagyatkozva alkotunk – akkor nem csak hasznos lesz ez a kis építmény, de dísze is lesz majd otthonunknak. Az árak tekintetében pedig azt javaslom mindenkinek: nézzék meg több helyen és válogassanak! Nem mindegy ugyanis mennyi pénzt hagyunk ott egy ilyen projekt során. De ami a legfontosabb: élvezzük ki ezt az alkotói folyamatot! Mert valljuk be – hány ember mondhatja el magáról manapság azt mégis ,hogy ő maga építette saját kézzel otthona kerti wc-jét?